Kredyt hipoteczny, a umowa na czas określony 2020

Czy banki jakoś szczególnie podchodzą do umowy na czas określony?

W jaki sposób banki podchodzą do umowy o pracę na czas określony przy kredycie hipotecznym? Zacznijmy od tego, że według banków, idealna sytuacja występuje w momencie, kiedy klient jest zatrudniony na umowę o pracę bezterminową. Wówczas klient otrzymuje najwyższy scoring i nikt nie ma wątpliwości co do jego źródła dochodu.
Przy umowie na czas określony, każdy bank wprowadza jakieś dodatkowe procedury i w zależności od sytuacji prowadzi jeszcze zwiększoną weryfikację. 
Tak swoją drogą, czyż to nie absurd? Przecież umowę o pracę na czas nieokreślony, nasz pracodawca również może z nami rozwiązać dość szybko – 3-miesięczny okres wypowiedzenia i po umowie…

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby bank zaakceptował Twoją umowę na czas określony?

Przede wszystkim należy dla banku przedstawić dokument potwierdzający Twoje zatrudnienie i średnią zarobków, czyli zaświadczenie o dochodach.
Co ważne, takie zaświadczenie bierzemy zawsze na druku bankowym, a nie pracodawcy. Co prawda, banki mówią, że może to być druk pracodawcy, ale pod warunkiem, że będzie zawierał te same informacje, co formularz z banku – więc to nie ma sensu:)
Musimy również zwrócić uwagę na Twój okres zatrudnienia. Minimalny staż pracy u danego pracodawcy nie może być krótszy niż 3 miesiące, w niektórych bankach 6 miesięcy, jeszcze w innych 12 miesięcy. Zwróć uwagę, że piszę o stażu zatrudnienia u danego pracodawcy, a nie od kiedy trwa Twoja aktualna aktualna umowa na czas określony
Jeden z największych banków w Polsce (TOP 3), przyjmuje umowy na czas określony tylko pod warunkiem, że nie jest to pierwsza umowa z danym pracodawcą (jako pierwsza może być traktowana również ta na czas próbny) oraz przedstawimy z firmy promesę dalszego zatrudnienia.
Czasem pracodawcy mają stres z wystawieniem takiego pisma, bo zazwyczaj nie wie jak je sformułować. Mam dla moich klientów na to sposób; samodzielnie przygotowuję takie oświadczenie i klient niesie do podpisu przez pracodawcę. Treść oświadczenia jest już wystarczająca dla banków, a pracodawca nie widzi zazwyczaj przeciwskazań do jego podpisania. Jeżeli potrzebujesz takiej pomocy, to śmiało odezwij się do mnie telefonicznie lub mailowo.

Kiedy bank potraktuje umowę na czas określony identycznie, jak na czas nieokreślony?

Odpowiedź oczywiście brzmi: to zależy od banku. W zasadzie w każdym jest taka zasada, że jeżeli umowa na moment złożenia wniosku, będzie przewidywała jeszcze jakiś konkretny okres w przód, to w banku będzie traktowana identycznie jak czas nieokreślony. W zależności od banku, okres ten jest różny. Są banki, w których wystarczą 3 miesiące do zakończenia umowy, a są też takie, w których wymagane są 2 lata.

Najprostsze rozwiązanie dla umowy na czas określony:

Wielu moim klientom pomagam w dość zaskakująco prosty sposób. Zachęcam do odwagi i krótkiej rozmowy z pracodawcą na temat swojej umowy. Zwyczajnie pójdź do szefa i powiedz, że zamierzasz wziąć kredyt na zakup mieszkania i potrzebujesz, aby zmienił Twoją umowę na czas określony, na czas nieokreślony🙂 Okazuje się, że większość pracodawców nie ma z tym większych problemów i po chwili klient do mnie wraca z aneksem do umowy. W takim wypadku pozostaje mi tylko powiedzieć “you welcome” 🙂

Jakie dokumenty są potrzebne przy umowie na czas określony?

Przy umowie o pracę na czas określony, zbieram następującą dokumentację:
– zaświadczenie o dochodach (mam aktualne druki ze wszystkich banków),
– PIT-11 lub PIT-37 za ubiegły rok podatkowy,
– wyciągi z konta,
– poprzednie umowy z danym pracodawcą,
– oświadczenie pracodawcy

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kredytu hipotecznego przy umowie na czas określony, to zapraszam serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mailowego:)

Dołącz do Grupy na FB

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o nowym programie #naStart, przydatnymi wskazówkami na temat kredytów hipotecznych lub masz dodatkowe pytania to zapraszamy do dołączenia do naszej prywatnej grupy na fb.

Uwaga!
Jeżeli nie podejmiesz działania już teraz, rata
Twojego kredytu WZROŚNIE 3-krotnie
już za kilka miesięcy.

hurry up and grab these deals:

  • 50% OFF TVs
  • 40% OFF Stereos
  • 30% OFF Smartphones