Kredyt hipoteczny - komu bank przelewa pieniądze?

Komu bank przelewa pieniądze?

Jeżeli kupujesz nieruchomość na kredyt hipoteczny, to zapewne zastanawiasz się, komu bank przelewa pieniądze. Jeżeli nie zaciągasz równocześnie kredytu na wykończenie lub remontu, to bank przeleje pieniądze tylko na konto sprzedającego.
Dlaczego bank nie będzie chciał przelać pieniędzy na Twoje konto? Ponieważ bank stara się zminimalizować swoje ryzyko tak bardzo, jak to tylko możliwe. Jeżeli bank przelałby pieniądze na Twój ROR, to ryzykowałby nierzetelnym zachowaniem swojego klienta – nie miałby pewności czy klient na 100% podejdzie do transakcji i przeznaczy te pieniądze na poczet zakupu nieruchomości, która była przedmiotem analizy, decyzji, a następnie umowy kredytowej.

Czy bank może część kwoty kredytu wypłacić na nasze konto?

Jeżeli zawnioskujemy o kredyt na zakup i remont lub wykończenie mieszkania, to bank przeleje najpierw pieniądze sprzedającemu, a następnie na Twoje konto, część przeznaczoną na remont lub wykończenie mieszkania. Więcej o takich kredytach przeczytasz w artykule znajdującym się tutaj

Możesz również zawnioskować o tzw. część wolną kredytu, czyli na cel dowolny, niekoniecznie związany z zakupem mieszkania. W takim wypadku bank przeleje tę kwotę na Twoje konto, ale dopiero po przesłaniu pieniędzy sprzedającemu, na poczet ceny sprzedaży, 

Gdzie przelewa bank pieniądze przy rynku pierwotnym?

Jeżeli zaciągasz kredyt na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, to po umowie deweloperskiej podpiszesz umowę kredytową. Zarówno w jednej, jak i w drugiej będzie wskazany tzw. rachunek powierniczy. Jest to konto bankowe otwierane przez dewelopera. Jego charakterystyka jest taka, że deweloper nie ma do niego swobodnego dostępu. Na każdą wypłatę środków z tego rachunku, musi zgodzić się bank, który takie konto prowadzi. Zgodę taką deweloper może otrzymać jedynie w sytuacji, gdy prace budowlane postępują. Wg ogólnej zasady, deweloper może otrzymać tyle środków, ile wynosi zaawansowanie budowy. Jest to pewnie mechanizm zabezpieczający, który ma chronić Twoje środki na na wypadek upadłości dewelopera.

Pytania?

Jeżeli masz jakieś pytania, to śmiało zapraszam do kontaktu, telefonicznego lub mailowego. 

Dołącz do Grupy na FB

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o nowym programie #naStart, przydatnymi wskazówkami na temat kredytów hipotecznych lub masz dodatkowe pytania to zapraszamy do dołączenia do naszej prywatnej grupy na fb.

Uwaga!
Jeżeli nie podejmiesz działania już teraz, rata
Twojego kredytu WZROŚNIE 3-krotnie
już za kilka miesięcy.

hurry up and grab these deals:

  • 50% OFF TVs
  • 40% OFF Stereos
  • 30% OFF Smartphones