Kredyt Hipoteczny na Zakup i Remont lub Wykończenie Mieszkania​ 2020

Czy możesz, biorąc kredyt na zakup mieszkania, otrzymać również dodatkową kwotę na remont lub wykończenie?

No jasne. Nie ma z tym większych problemów. Jeżeli spełnisz  kilka dodatkowych, ważnych warunków, większość banków będzie w stanie udzielić Ci dodatkowego kredytu na remont lub wykończenie.

Kiedy bank wypłaci Ci pieniądze na remont?

W wielkim uproszczeniu, transze są wypłacane w sposób następujący:
1. Przelewasz swój wkład własny sprzedającemu.
2. Bank przelewa resztę ceny sprzedaży sprzedającemu.
3. Bank przelewa pieniądze przeznaczone na remont na Twoje konto.

Jaki wkład własny będziesz musiał wnieść przy takim kredycie?

Zgodnie z tym, napisałem w artykule dotyczącym wkładów własnych, a dostępnym tutajwkład własny liczymy od wartości całej inwestycji. Jeżeli zatem  zamierzasz sfinansować kredytem zarówno zakup jak i remont lub wykończenie, minimalny wkład własny policzymy następująco: jeżeli założymy koszt remontu na 60 tys. zł, a cenę mieszkania na 300 tys. zł, to wartość Twojej inwestycji wyniesie 360 tys. zł. W takim wypadku Twój minimalny wkład własny będzie wynosił 36 tys. zł, czyli 10% całej wartości inwestycji.

Kosztorys

Jednym z dokumentów niezbędnych do złożenia wraz z wnioskiem kredytowym, jest kosztorys. Wiele osób zastanawia się jak bardzo szczegółowy powinien być taki kosztorys. Wbrew pozorom, bank nie jest zainteresowany tym, jakie płytki położysz na podłogę lub jakiej farby użyjesz. W kosztorysie wpisuje się dość zdawkowe informacje, takie jak:
– podłogi – 10 000 zł,
– biały montaż – 4 000 zł,
– zabudowa kuchenna – 15 000 zł,
etc.

Rozliczenie kosztorysu

Gdy już zakończysz prace sfinansowane kredytem na remont, będziesz musiał je rozliczyć z bankiem. Spokojnie, nikt w banku nie będzie przeglądał Twoich faktur i dopominał się o rozliczenie co do grosza. Jeżeli jednak zadeklarowałeś, że wydasz 10 000 zł na podłogę w dwudziestometrowym salonie, a ostatecznie położyłeś jakąś wykładzinę, bank może mieć z tym problem i  nie rozliczyć transzy. Szanse na to, żeby bank ocenił czy gres leżący na podłodze kosztował 300 zł/m2 czy 100 zł/m2 są znikome.
Kto technicznie rozlicza transze kredytu na remont? To zależy od tego od konkretnego banku. W jednym przychodzi do nas inspektor/inżynier, który w imieniu banku dokonuje przeglądu (Twój koszt 150-250 zł). Są banki, w których samodzielnie wykonasz zdjęcia, a następnie jedyne co będziesz musiał zrobić, to przesłać je do banku lub załączyć w aplikacji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kredytu hipotecznego z przeznaczeniem przynajmniej części na remont lub wykończenie mieszkania, to zapraszam serdecznie do kontaktu telefonicznego lub mailowego:)

Dołącz do Grupy na FB

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o nowym programie #naStart, przydatnymi wskazówkami na temat kredytów hipotecznych lub masz dodatkowe pytania to zapraszamy do dołączenia do naszej prywatnej grupy na fb.

Uwaga!
Jeżeli nie podejmiesz działania już teraz, rata
Twojego kredytu WZROŚNIE 3-krotnie
już za kilka miesięcy.

hurry up and grab these deals:

  • 50% OFF TVs
  • 40% OFF Stereos
  • 30% OFF Smartphones